Авімім
- Arsen Martsinovskiy
- 29 вер. 2022 р.
- Читати 2 хв
Авімім - ( лат. Avimimus , «схожий на птицю» ) вимовляється "AY -vim- EYE -məs".
Період існування – пізній крейдовий період - близько 85-70 млн. років.
Розміри:
· Довжина – 1,5 м.
· Висота - 70 см.
· Маса – близько 15 кг.
Харчування – Харчувався їжею як тваринного, і рослинного походження.
Виявлено - 1981 рік. Пустеля Гобі, Монголія
Рід – Авінім.
Максимальна швидкість:
· Біг - до 70 км/год.

Авімім був маленьким птахоподібним динозавром завдовжки 1,5 м (5 футів). Череп був маленьким порівняно з тілом, хоча мозок і очі були великими. Розмір кісток, які оточували мозок і призначені для його захисту, великий. Це також узгоджується з гіпотезою про те, що Авімімус мав пропорційно великий мозок.

Вважалося, що щелепи Авіміма утворюють дзьоб, схожий на папугу, без зубів, і ретельний огляд анатомії голотипного зразка підтвердив, що зуби не збереглися, хоча серія зубоподібних виступів уздовж кінчика передщелепної кістки була.

Проте, згодом виявлені зразки, як повідомлялося, зберегли маленькі передщелепні зуби. Маленькі зуби або можлива їх відсутність у Авімімуса припускають, що він міг бути травоїдною або всеїдною твариною. Сам Курзанов, однак, вважав, що Авімімус був комахоїдним.
Вперше останки авіміма були виявлені радянським ученим Сергієм Курзановим, в Монголії, 1981 року, описані лише 1983 року. Спочатку тварина виділялася в сімейство авімімідів, але пізніше у 2002 році було віднесено до інфразагону овірапторозаврів.

У 2008 році команда канадських, американських та монгольських палеонтологів на чолі з Філом Каррі повідомила про виявлення великої кількості скам'янілостей авіміму. Костел знаходиться у формуванні Немегт, за 10,5 метрів над формуванням Барун-Гейот, у пустелі Гобі.

Команда повідомила, що виявила рясні кісткові останки не менше десяти особин Avimimus, але поховання може містити ще більше останків. Всі індивіди були або дорослими або напівдорослими і мали невеликі варіації в розмірі, що вказувало на певне зростання. Команда також передбачає, що особини були знайдені разом, то вони були стадними тваринами у житті. За іншою версією збереження кісткових кісток дозволяє припустити, що вони були поховані швидко, наприклад, були змиті швидким потоком води, а потім знову поховані на невеликій відстані. На початку 2018 року ці скам'янілості були описані як Avimimus nemegtensis Funston.

Формація Барун Гойот у Монголії, за оцінками, датується кампанським етапом, між 84 і 70 мільйонами років тому, пізнього крейдового періоду. Протягом пізнього крейдового періоду земля, яка зараз є формацією Барун Гойот, мала посушливе середовище з полями піщаних дюн і лише переривчастими струмками. Він трохи молодший за сусідню формацію Джадохта і, здається, був трохи вологішим. Це утворення заслуговує на увагу завдяки чудовому збереженню маленьких і крихких скелетів динозаврів, що є рідкісним явищем, враховуючи, що ці скам’янілості зазвичай розбиваються та розсіюються, коли їх знаходять в інших гірських утвореннях.
Comments