top of page

Єгиптозавр

Оновлено: 3 квіт. 2023 р.

Єгиптозавр - Aegyptosaurus назва означає «єгипетська ящірка»

Період існування приблизно 95 мільйонів років тому. Під час пізнього крейдяного періоду (сеноманський етап).

Розміри:

· Довжина – 15 метрів

· Висота – 5 - 6 метри

· Маса – близько 7 - 10 тонн

Харчування – Травоїдний

Виявлено: в формації Бахарія в Єгипті між 1910 і 1913 р. Ернстом Штромером і Річардом Маркграфом.

Факти про Єгиптозавра:

  • Був родичем Брахіозавра

  • Жив на території північної африки

  • Відносився до групи Титанозавриди

  • Скам'янілості були знищені під час другої світової війни 1944 року (бомбардування музею в Мюнхені)

Єгиптозавр (Aegyptosaurus) — рід завроподових динозаврів групи титанозавридів. Єгиптозаври мешкали на території сучасної Африки приблизно 100 - 95 мільйонів років тому, під час пізнього крейдяного періоду ( сеноманська стадія ).

Загальна назва, Aegyptosaurus, походить від країни, в якій він був виявлений, а саме Єгипед і грецького sauros, що означає «ящірка».

Зовнішній вигляд

Египтозавр був великим травоїдним зауроподом з сімейства титанозаврів, який жив на території сучасної Північної Африки в середньому крейдяному періоді.

У 2010 році, ґрунтуючись на паралітитані та інших споріднених титанозаврах, Грегорі С. Пол оцінив довжину єгиптозавра в 15 метрів, а його вагу в 7 - 10 тонн. Точна диференціація від інших родів складна, оскільки кістки більше недоступні для нових досліджень.

Цей динозавр насправді був маленьким родичем гігантського аргентинозавра з Південної Америки. Єгиптозавр проживав в Африці та Південні Америці, можливо, він мігрував до цього північноафриканського місця протягом багатьох поколінь, чи навіть тисяч років і перетворився на меншу версію свого південноамериканського двоюрідного брата.

Харчування та проживання

Дослідження, проведені на ньому, показують, що він був дуже повільним травоїдним і його вага могла становити близько 17 тонн. Найдивовижніше в цьому членистоногому те, що, незважаючи на його інтригуючу будову та чудову броню, це не були фактори, які заважали йому вільно блукати в доісторичні часи.

Монументальна зовнішність цієї тварини дуже унікальна, оскільки вона мала крихітну голову і занадто довгу шию, що є типовою рисою більшості завроподів.

Одна з найпоширеніших особливостей єгиптозавра полягає в тому, що він має порожню голову, так би мовити, особливість, яка також дуже поширена, особливо у брахіозавра.

Схожість форми Aegyptosaurus з родом брахіозаврів значною мірою свідчить про те, що це примітивне сімейство титанових динозаврів. Відмінною рисою цієї травоїдної тварини є те, що вона мала броню на спині, яка, можливо, могла захистити її від нападу хижаків.

Хоча скелети цієї дивовижної тварини були знищені під час Другої світової війни, інформація, отримана з них, досі циркулює по всьому світу.

На жаль, усі скам'янілості цього динозавра, як і спінозавра, були знищені під час бомбардування міста Мюнхен під час Другої світової війни (1944).

Історія відкриття

Голотип ( 1912VIII61 ) складається з трьох хвостових хребців, частково лопатки та деяких кісток кінцівок, усі вони були виявлені в формації Бахарія в Єгипті між 1910 і 1913 р. Ернстом Штромером і Річардом Маркграфом, сам голотип був відправлений до Мюнхена, Німеччина в 1915 р. для вивчення одночасно з описом голотипу Spinosaurus aegyptiacus (Спінозавра).
Реконструкції плечової та стегнової кісток (зі зразка 1912VIII61) у масштабі
Загальна назва, Aegyptosaurus, походить від країни, в якій він був виявлений, і грецького sauros, що означає «ящірка».
Єгиптозавра описав німецький палеонтолог Ернст Стромер у 1932 році, через сімнадцять років після того, як голотип було надіслано до Мюнхена, і його скам’янілості були знайдені в формації Бахарія в Єгипті, також в формації Фарак в Нігері та в кількох інших місцях в Пустеля Сахара.

Усі зразки, знищені в 1944 році, були виявлені до 1939 року, і скам'янілості зберігалися разом у Мюнхені, але були стерті, 25 квітня 1944 року під час Другої світової війни, коли бомбардування союзників знищило музей, де вони зберігалися. Досі існують лише фрагменти інших зразків, переважно у формі невизначених зразків з Єгипту та Нігеру.

На цьому доісторичному глобусі видно де проживав Єгиптозавр та якою була земля його часів


Джерела:




Commentaires


НЕ ПРОПУСТІТЬ ОНОВЛЕННЯ

ПІДПИШІТЬСЯ ТА

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2023 by SvitDino. 

bottom of page