top of page

Альбалофозавра

Альбалофозавр - Albalophosaurus yamaguchiorum «Al-bah-low-foe-sore-us». Означає "білочуба ящірка".

Період існування140 - 130 млн. років тому. Ранній крейдовий період.

Розміри:

· Довжина – близько 1,5 - 2 метри

· Висота – приблизно 40 - 50 сантиметрів

· Маса – 20 - 40 кг.

Харчування – Травоїдний

Виявлено: в 1997 році Йосінорі Кобаясі з формації Кувадзіма в центральній Японії, на оголенні (відшаруванні) в Хакусані в префектурі Ісікава.

Родина: Орнітісія

Підродина: Цератопсія

Вид: Albalophosaurus yamaguchiorum

Факти про Альбалофозавра:

  • Знайдений в Японії

  • Був травоїдним динозавром

  • Названий на честь гори Хакусан

Альбалофозавр — динозавр був з роду цератопсових орнітішових динозаврів, відомий за неповним розрізненим скелетом із формації Кувадзіма в центральній Японії. Типовий вид називається A. yamaguchiorum. Загальна назва походить від латинського albus, «білий», і грецького λόϕος ( lophos ), «гребінь», посилання на засніжений гребінь гори Хакусан в Японії. Конкретна назва на честь Ічіо Ямагуті та Мікіко Ямагуті, які виявили та підготували багато скам’янілостей із цього місця.

Зовнішній вигляд

Albalophosaurus був описаний не тільки, як базовий цератопсовий динозавр, але такий, що демонструє схожість з іншими орнітоподними динозаврами, зокрема в морфології зубів. Альбалофозавр був відносно не великих розмірі, з опису у 2009 році його висота була

Це може свідчити про те, що Albalophosaurus був особливо примітивним цератопсиновим динозавром, можливо, навіть таким, що знаходиться на перехідній стадії від предків орнітоподів до більш похідних нащадків цератопсів. Через відсутність копалин, вчені не можуть точно описати вигляд Альбалофозавра.

Харчування та проживання

Відомо, що Альбалофозаври мешкали в Японії та Азії, згідно зі місцем де були знайдені скам’янілості білого чубатого ящера.

Середовищем проживання цератопсів були японські ліси. Скам'янілості динозаврів, знайдені в цих регіонах, доводять їх існування в цій місцевості. Динозаври цератопси були наземними і, як відомо, харчувалися рослинами та рослинністю в цьому районі.

Альбалофозаври жили в лісах і харчувалися рослинами та рослинністю. Це був травоїдний вид динозаврів.

Історія Відкриття

Палеонтолог з Японії на ім'я Йосінорі Кобаясі виявив першу скам'янілість у 1997 році в формації Кувадзіма, розташованій у центральній Японії, на оголенні в Хакусані в префектурі Ісікава. Назвали Голотип SBEI 176.

Наразі виявлено лише фрагменти черепа альбалофозавра, тому його точна класифікація та розмір невідомі. Знахідка може бути матеріалом з базального орнітіша або цератопса. Знахідка складається з 11 фрагментів кістки, включаючи верхню та нижню щелепи лівої частини черепа з зубами.

Дослідницька група під керівництвом Томоюкі Охаші з'ясувала, що цей динозавр відрізняється від раніше відомого виду послідовністю зубів нижньої щелепи та іншими особливостями зубів.

Вид на гору Хакусан, на честь якої названо Альбалофозавр

Загальна назва відноситься до гір Хакусан (« білі гори » японською мовою) і гострих країв зубів.

Цей цератопсидний динозавр був описаний нещодавно, у 2009 році, за допомогою скам’янілостей, знайдених у формації Кувадзіма в центральній Японії, у районі, що відслоняється в Хакусані в префектурі Ісікава.

Поки що Японія була досить низькою з точки зору відкриттів скам’янілостей, що дивно, враховуючи, що сотні відомтх виднів походять з материкової Азії, але неухильно палеонтологи, які працюють у Японії, виявляють все більше і більше мезозойських рептилій. Інші динозаври, виявлені в Японії, включають Fukuiraptor і Fukuisaurus.

На цьому доісторичному глобусі видно де проживав Альбалофозавра та якою була земля його часів


Джерела:



Comments


НЕ ПРОПУСТІТЬ ОНОВЛЕННЯ

ПІДПИШІТЬСЯ ТА

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2023 by SvitDino. 

bottom of page