Аланка
- Arsen Martsinovskiy
- 7 лют. 2019 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 29 вер. 2022 р.
Аланка (Alanqa saharica) - це птерозавр, який жив приблизно 95 мільйонів років тому в Середньому Крейдовому періоді. Вперше він був виявлений палеонтологами взимку 2008 року біля Беги, Африка. Він був названий в 2010 році. Назва Аланка на арабській мові означає «фенікс».

Жив у період середнього крейдового періоду.
Мешкав на території Африки ( в районі Марокко).
Мав розмах крил 6 метрів це в 2,5 рази більше, ніж розмах крил білого орла.
Вага - близько 90 кг це в 14 разів важче за білого орла.
Був хижаком.
Зображення Аланки чітко показують, що ця тварина дуже схожа на інших птерозаврів свого часу. Зрештою, це була літаюча рептилія, яка мала розмах крил близько 6 метрів і важила близько 90 кілограмів. Однак палеонтологи вважають, що цей птерозавр був трохи інакшим, ніж інші. Палеонтологи вважають, що це один з перших великогабаритних аждархід - літаючих рептилій, які тероризували багатьох дрібних ссавців пізнього крейдового періоду. Аждархіди досягали великих розмірів зокрема Кетцалькоатль - гігантський птерозавр котрий мав розмах крил понад 9 метрів!

Проте один з найцікавіших фактів про Аланку, це не те, що він був першим аждархідом або хвалився великими розмірами, а навпаки, тим що багато палеонтологів навіть не впевнені, чи був він здатен літати. Незважаючи на крила, деякі палеонтологи вважають, що ця тварина не могла літати і просто полювала на стародавніх болотах Африки, як теропод. Проте інші палеонтологи не згідні і вважають, що ця тварина була дуже схожою на сьогоднішню лелеку.

На жаль, недостатньо даних для визначення того, хто має рацію. Африка точно не пропонувала найкращих умов для збереження кісток птерозаврів. І навіть коли кістки птерозаврів скам'яніли, вони часто були роздавлені часом. Як наслідок, у палеонтологів дуже мало зразків для роботи.

Якби Аланка був дійсно наземний, то він би полював на дрібних динозаврів і будь-яких ссавців, з якими він би зіткнувся. Якби він міг літати, то, ймовірно, харчувався рибою або падаллю.
Повна відсутність зубів в п'ятьох зразках, віднесених до Alanqa saharica , показують, що цей вид був беззубий. Зуби зустрічаються в двох групах птерозаврів: Птеранодонтія ( Птеранодон , Nyctosauridae) і Аджархіди (Тапеяріди, Chaoyangopteridae, Thalassodromidae). Подовжені щелепи Aланки демонструють набагато більшу схожість з аджархідами з довгими мордами, ніж до інших беззубих птерозаврів.
Comments