top of page

Аланка

Оновлено: 29 вер. 2022 р.

Аланка (Alanqa saharica) - це птерозавр, який жив приблизно 95 мільйонів років тому в Середньому Крейдовому періоді. Вперше він був виявлений палеонтологами взимку 2008 року біля Беги, Африка. Він був названий в 2010 році. Назва Аланка на арабській мові означає «фенікс».

  • Жив у період середнього крейдового періоду.

  • Мешкав на території Африки ( в районі Марокко).

  • Мав розмах крил 6 метрів це в 2,5 рази більше, ніж розмах крил білого орла.

  • Вага - близько 90 кг це в 14 разів важче за білого орла.

  • Був хижаком.

Зображення Аланки чітко показують, що ця тварина дуже схожа на інших птерозаврів свого часу. Зрештою, це була літаюча рептилія, яка мала розмах крил близько 6 метрів і важила близько 90 кілограмів. Однак палеонтологи вважають, що цей птерозавр був трохи інакшим, ніж інші. Палеонтологи вважають, що це один з перших великогабаритних аждархід - літаючих рептилій, які тероризували багатьох дрібних ссавців пізнього крейдового періоду. Аждархіди досягали великих розмірів зокрема Кетцалькоатль - гігантський птерозавр котрий мав розмах крил понад 9 метрів!

Проте один з найцікавіших фактів про Аланку, це не те, що він був першим аждархідом або хвалився великими розмірами, а навпаки, тим що багато палеонтологів навіть не впевнені, чи був він здатен літати. Незважаючи на крила, деякі палеонтологи вважають, що ця тварина не могла літати і просто полювала на стародавніх болотах Африки, як теропод. Проте інші палеонтологи не згідні і вважають, що ця тварина була дуже схожою на сьогоднішню лелеку.


На жаль, недостатньо даних для визначення того, хто має рацію. Африка точно не пропонувала найкращих умов для збереження кісток птерозаврів. І навіть коли кістки птерозаврів скам'яніли, вони часто були роздавлені часом. Як наслідок, у палеонтологів дуже мало зразків для роботи.

Якби Аланка був дійсно наземний, то він би полював на дрібних динозаврів і будь-яких ссавців, з якими він би зіткнувся. Якби він міг літати, то, ймовірно, харчувався рибою або падаллю.

Повна відсутність зубів в п'ятьох зразках, віднесених до Alanqa saharica , показують, що цей вид був беззубий. Зуби зустрічаються в двох групах птерозаврів: Птеранодонтія ( Птеранодон , Nyctosauridae) і Аджархіди (Тапеяріди, Chaoyangopteridae, Thalassodromidae). Подовжені щелепи Aланки демонструють набагато більшу схожість з аджархідами з довгими мордами, ніж до інших беззубих птерозаврів.

Comments


НЕ ПРОПУСТІТЬ ОНОВЛЕННЯ

ПІДПИШІТЬСЯ ТА

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2023 by SvitDino. 

bottom of page